Artemis Touch

Rytuały przyszłej mamy

Rytuały przyszłej mamy

Gabinet masażu i rehabilitacji w Rzeszowie

Zabiegi dla kobiet w ciąży Rzeszów Artemis Touch Popiełuszki

Ciąża jest to szczególny czas w życiu każdej kobiety i bez względu na to czy jest to pierwsze dziecko, czy kolejne za każdym razem Paniom przychodzi zmierzyć się z szeregiem niedogodności, które towarzyszą tym pięknym choć niekiedy trudnym chwilom.

Szalejące hormony powodujące huśtawkę nastrojów, ciało nad którym bardzo często intensywnie Panie pracujecie z dnia na dzień zaczyna zmieniać swoje kształty, na skórze pojawiają się niedoskonałości i rozstępy i do tego wszystkiego część z Waszych rozrywek, które pomagały się zrelaksować i odstresować nagle staje się zakazana.

Dlatego tak bardzo ważna jest świadomość, że nie wszystko zostało Wam odebrane i ten szczególny w waszym życiu okres wcale nie musi składać się z samych zakazów i nieprzyjemnych zmian, czy dolegliwości.

Co prawda w trakcie ciąży wciąż słyszycie że dziecko jest najważniejsze i owszem jest to 100% prawdy, natomiast jest jeszcze druga strona – wasze zdrowie i samopoczucie. Najnowsze badania naukowe dowodzą, że masaż prenatalny – masaż kobiet w ciąży – jest bezpieczną i głęboko rozluźniającą terapią, która pomaga kobietom w ciąży zniwelować pojawiające się dolegliwości bólowe i nieprzyjemne doznania jakimi są m.in. uczucie ciężkich nóg. Co więcej przygotowuje na wysiłek i obciążenie związane z porodem przez co szybciej i łatwiej jest powrócić do formy po porodzie.

Wszelkie działania względem masażu wskazane jest rozpocząć od 13 tygodnia ciąży. Taka regularna terapia pozwoli się zrelaksować i rozluźnić przez co znacznie polepszy się samopoczucie. Masaż prenatalny odbywa się w pozycji siedzącej lub leżącej na boku i wykonywany jest przez wykwalifikowaną w tym kierunku fizjoterapeutkę, która odpowiednio zadba o komfort i bezpieczeństwo przyszłej mamy i dziecka.

Wszystkie zabiegi wykonywane są od 9 do 37 tygodnia ciąży, pod warunkiem, że nie występują żadne przeciwwskazania, a lekarz prowadzący po konsultacji nie zgłasza żadnych zastrzeżeń. Główne przeciwwskazania do wykonywania masażu u kobiet w ciąży to: choroby sercowo-naczyniowe, stany zapalne, cukrzyca ciężarnych, choroby tarczycy i nerek, wymioty, mdłości, nieprawidłowy przebieg ciąży. Jeśli w dniu umówionej wizyty samopoczucie będzie nie najlepsze najlepiej przełożyć to na inny termin, tak aby masaż kojarzył się tylko i wyłącznie z przyjemnością i pozwalał w pełni się zrelaksować.

Masaż relaksacyjny dla kobiet w ciąży

Masaż całego ciała prowadzony na naturalnych olejach stworzonych na bazie oleju ze słodkich migdałów, który łagodzi zaczerwienienia i podrażnienia, wzmacnia ochronną barierę lipidowa dzięki czemu przeciwdziała pękaniu naczyń włosowatych i powstawaniu pajączków. Z kolei olej z pestek winogron zapobiega powstawaniu rozstępów.

Sam masaż relaksacyjny wprowadza kobietę w ciąży w stan głębokiego relaksu i odprężenia pozwalając zapomnieć o nieprzyjemnych dolegliwościach.

Relaksacyjny masaż całego ciała to świetny sposób na poprawę samopoczucia i umocnienie sił witalnych.

Masaż relaksacyjny dla kobiety w ciąży – 60min

Masaż rozluźniający plecy dla kobiet w ciąży

Masaż rozluźniający plecy to intensywny zabieg aktywizujący mięśnie głębokie.

Masaż rozluźniający plecy ma na celu zmniejszenie napięcia mięśni obręczy barkowej, mięśni przykręgosłupowych i okolicy lędźwiowo-krzyżowej szczególnie narażonej na przeciążenia.

Masaż rozluźniający plecy to idealna forma pomocy dla kobiet w ciąży zmagających się z narastającymi dolegliwościami bólowymi.

Masaż rozluźniający plecy dla kobiet w ciąży – 30min

Drenaż limfatyczny manualny

Drenaż limfatyczny manualny dla kobiet w ciąży – zabieg, który ma na celu usprawnienie przepływu limfy w organizmie, której zastoje prowadzą do obrzęków, opuchlizny i tzw.”ciężkich nóg”.

Drenaż limfatyczny manualny polega na uciskaniu ciała i stosowaniu specjalistycznych technik przepychających nagromadzoną limfę. Pozwala to usunąć nadmiar wody z organizmu zmniejszając tym samym widoczność cellulitu.

Drenaż limfatyczny manualny przyspiesza metabolizm i wspiera działanie układu odpornościowego, poprawia samopoczucie i przyspiesza regenerację organizmu.

Drenaż limfatyczny manualny – 30min

Masaż głowy i szyi

Masaż głowy i szyi dla kobiet w ciąży to zabieg, który polega na pobudzeniu organizmu do regeneracji i samoleczenia, poprawia mikrokrążenie skóry nie tylko na głowie, ale też w całym organizmie.

Masaż głowy i szyi to świetny sposób na głęboki relaks, który przywraca harmonię, uwalnia od stresu i wspomaga koncentrację.

To idealna terapia dla osób zmagających się z różnego rodzaju bólami głowy, które bardzo często spowodowane są nadmiernym napięciem, życiem w ciągłym biegu i brakiem czasu na zatrzymanie się i wyciszenie.

Masaż głowy i szyi – 30min

Masaż relaksacyjny twarzy, szyi i dekoltu

Masaż twarzy, szyi i dekoltu działa na organizm relaksująco i pomaga zachować promienny wygląd. Udowodniono, że regularnie stosowany masaż twarzy opóźnia efekty starzenia się skóry, a także przeciwdziała bólom głowy, migrenom i szumom usznym.

Masaż relaksacyjny twarzy, szyi i dekoltu pobudza krążenie, przeciwdziała tworzeniu się zmarszczek gwarantując zdrowy wygląd. Świetnie radzi sobie w walce z workami pod oczami, zmniejsza obrzęki limfatyczne i opuchliznę.

Masaż relaksacyjny to jeden z najmniej inwazyjnych zabiegów stosowanych w celu przeciwdziałania starzeniu się skóry.

Masaż relaksacyjny twarzy szyi i dekoltu – 30min

Relaksacyjny masaż stóp z elementami refleksologii

Masaż stóp dla kobiet w ciąży – jedna z najprzyjemniejszych i najbardziej relaksacyjnych form masażu.

Relaksacyjny masaż stóp z elementami refleksologii to połączenie technik pracy na tkankach głębokich z masażem klasycznym i elementami refleksologii, które mają dodatkowo działanie terapeutyczne.

Stopy to miejsce gdzie znajduje się ogrom receptorów odpowiedzialnych za pobudzanie do pracy narządów wewnętrznych, przez co stymulując stopy wpływamy na odprężenie i poprawę funkcjonowania całego organizmu.

Relaksacyjny masaż stóp z elementami refleksologii – 30min